O nas

Liczba odwiedzających: 1447

Pełna nazwa naszej firmy brzmi Wyszkowska Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „SzRON”.

Dlaczego tak się nazywamy?
Wyszkowska – bo z Wyszkowa
Wielobranżowa – bo robimy wszystko
Spółdzielnia – bo jest nas wielu i ciągle przybywa
Socjalna – bo jesteśmy trochę „inni”
Sz – szansa (na)
R – rozwój
O – osób
N – niepełnosprawnych

szron_o_nas.jpg (61 KB)

fot. Wręczenie statuetki dla najlepszej spółdzielni socjalnej 2009 roku.

Istniejemy od 23 kwietnia 2007 roku. Ze statutem w rękach i pewnością, że damy radę, powołaliśmy do życia naszą spółdzielnię.

Osobą, która zgromadziła w jednym miejscu kilka osób niepełnosprawnych i zaraziła nas chęcią utworzenia spółdzielni był pan Artur Laskowski. Człowiek otwarty na ludzi i pełen energii. Aby wiedzieć, co chcemy robić, musieliśmy dowiedzieć się czegoś o sobie. Okazało się, że są wśród nas informatycy, rolnik, księgowa, pomoc biurowa, spawacz, hydraulik, manikiurzystka, ogrodnik. Nasze doświadczenia i życiorysy zawodowe nie „rzucały na kolana”, ale za to mieliśmy wiele energii i chęć do pracy.

Członkami-założycielami spółdzielni było osiem osób: G. Kowalewski, W. Biedrzycki, A. Sieńkowski, A. Ciach, S. Szydłowska, M. Stokarski, M. Stępnowski i B. Bruszkiewicz.

Dnia 6 czerwca 2007 roku mieliśmy już KRS, Regon i NIP. Niedługo potem pierwsze zlecenie – reklamowanie imprez Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”.

Dziś zatrudniamy 15 osób, z których większość obsługuje monitoring wizyjny Wyszkowa i Radzymina, a 2 osoby punkt xero (w budynku Urzędu Miejskiego w Wyszkowie), a 2 zajmują się obsługą (administracja, transport osób niepełnosprawnych).

Spółdzielnia powstała z myślą o reintegracji zawodowej osób niepełnosprawnych – stworzeniu miejsc pracy głównie dla takich osób, utrzymaniu tych miejsc i wspólnej o nich trosce. Determinacja, upór i przychylność zarówno samorządu miejskiego jak i powiatowego – dzięki temu istniejemy.